Basseini baaskomplekt
Lähemalt detailidest, mis määravad suures osas basseini kvaliteedi.
Basseinikott (liner)
Basseini paigaldatakse basseinikott (liner), mis talub ultraviolettkiiri. Väga oluline on selle paksus. Müüme basseine, mille lineri paksuseks on 0.40mm ja 0.50mm. Kott on kokku keevitatud basseini kuju järgi.
Talveks ei tohi basseini veest täiesti tühjendada. Vähemalt neljandik vett peab alles jääma.Talveks võib ka kogu vee basseini jätta.
Soovitus: Veepinnale panna ujuma 6-7 plastkanistrit või kümmekond plastpudelit. Kanistrid või pudelid täita osaliselt kividega nii, et nad poolest saadik vees ujuks. Seejärel katta bassein talvekattega.
Mänguasjad basseini põhjas võivad linerit vigastada, kui bassein on läbi külmunud. Jääkamakate servad on väga teravad. Kui lapsed jääkamakatega mängivad, võib jää linerit lõhkuda.
Terassein
Basseini sein on tsingitud ja siniseks värvitud. Sein on ühes tükis, valmistatud korrugeeritud terasest. Sein tarnitakse kokkurullituna. Terassein kruvitakse kokku 21 poldi ja mutriga. Kruviühendus on tugevdatud teraskeermega.
Ülemine ja alumine võru
Basseini ülemises ja alumises servas käib tsingitud ja valgeks värvitud soonega metallvõru, mis üksikutest detailidest kokku pannakse. Mõõdud 2.5 x 2cm, annavad basseinile korraliku tugevuse.
Vertikaalpostid
Tsingitud ja valgeks värvitud vertikaalpostid ülemise ja alumise võru vahel ei toeta seina. Nende ainukeseks funtsiooniks on hoida ülemist ja alumist võru õiges kohas.
Filtrid
Filtrite kohta loe lähemalt ....
Ettevalmistustööd basseini paigaldamiseks
Basseini võib paigaldada maa peale või selle võib ka osaliselt või täielikult masse kaevata. Basseini vee kogus annab raskuse ühe tonni ühele ruutmeetrile ja sellepärast peab aluspõhi olema kõva, et maapind basseni all ära ei vajuks. Eriti oluline on seda jälgida juhul, kui soovite basseini paigaldada kallakule. Sellisel juhul peab alustama kaevamist kõige madalamalt ja liikuma horisontaalselt mäe suunas. Muru peale basseini paigaldada ei saa.
Enamasti piisab sellest, kui eemaldada pinnaselt 5 - 10 cm mulda ja siluda pind liivaga ühtlaseks. Liivakiht ei pea olema paks. Oluline on, et pind jääks siledaks, kõvaks ja horisontaalseks. Liivakiht tuleb katta ehituskilega. Seejärel võib alustada basseini paigaldamist.
Jälgida tuleks, et basseini välisseina vastu miski ei toetuks.
Muld, liiv ja kruus ei tohi tugevate sadude tagajärjel välisseintele variseda.
Auk, kuhu bassein paigaldatakse, tuleb kaevata kaldus seintega.
Ehituskile paigaldamine
Hea basseinivee soojendaja on päikesekollektor
Müüme päikesekollektoreid, mis on efektiivsed, usaldusväärsed, lihtsalt paigaldatavad ja odavad. Asutamisest alates, ühele ja samale perekonnale kuuluv Austraalia firma toodab päikesekollektoreid juba 20 aastat ja ekspordib neid nii Euroopasse kui ka USA-sse.
Päikesekollektori paigaldamiseks on lisaks vajalikud ainult kruvikeeraja ja basseini ning päikesekollektori vahele paigaldatavad voolikud koos voolikuklambritega. Voolikuid komplektis kaasas ei ole, kuna voolikute pikkus oleneb sellest, kui kaugele basseinist päikesekollektor paigaldatakse. Muu vajalik on komplektis olemas.
Päikesekollektor koosneb kanalitega kummimatist, kõrvuti asetsevatest sisse- ja väljajooksutorudest, ümberpööramistorust ja kolmikklapist. Kolmikklapp aitab reguleerida päokesekollektorist läbikäiva vee kogust. Vesi, mis päikesekollektorist läbi ei jookse, voolab otse basseini. Nii saab klapiga reguleerida vee soojenemist. Tähtis on, et vesi, mis basseini tagasi jookseb, oleks basseini veest soojem ja matt katsudes külm. Sellisel juhul päikesekollektor töötab. Komplekti kuulub paranduskomplekt. Parandamine on lihtne.
Päikesekollektori kanalitega kummimati mõõtmed on 1 x 8 m (8m2). See on valmistatud EPDM kummimaterjalist.
- Kummimati kanalite läbimõõt: 5 mm
- Kanalite seina paksus: 1.5 mm
- Maksimaalne rõhk: 1.5 bar
- Päikesekollektori moodul ilma veeta kaalub 18 kg
- Päikesekollektori moodul koos veega kaalub 40 kg
- Kanalid mahutavad 25 liitrit vett
- Päikesekollektori otsatorud on valmistatud ABS plastist
- Neile, kes ei soovi lõigata basseiniseina ava, on olemas voolikute jaoks spetsiaalne riputusvahend
Vajadusel võib kummimatti kääridega lühemaks lõigata.
Päikesekollektori põhimoodul on 8m2 ja sellele võib hiljem lisada lisamooduleid, mis on samuti 8m2. Lisamoodulit müüakse eraldi.
Päikesekollektori paigaldamiseks tuleb valida päikesepaisteline koht. Kõige parema tulemause saab, kui asetada see 30 - 40 kraadise kaldega vastu päikest.
Komplektis ei ole kaasas pumpa, kuna 1.20 m sügavuste basseinide juurde kuuluvat 250W pumpa saab ka päikesekollektorist vee läbipumpamiseks kasutada. 1.07 m sügavuste basseinide juurde kuuluv pump on liiga nõrk. Päikesekollektori paigaldamiseks tuleb hankida lisapump. Pumba lisamisel tuleks arvestada, kui kõrgele on tarvis vett pumbata.
Pumba ja päiksekollektori vahel oleva toru läbimõõt oleneb sellest, mitu moodulit on paigaldatud.
1 - 2 päikesekollektori moodulit | 30mm läbimõõduga toru |
3 - 6 päikesekiollektori moodulit | 40mm läbimõõduga toru |
7 ja enam päikesekollektori moodulit | 50mm läbimõõduga toru |
Päikesekollektori kummimatid kannatavad temperatuuri -35° kuni +180°C. Päikesekollektori võimsus läheb suuremaks, kui kummimatile klaas või kile peale paigaldada. ABS torud tuleb klaasi või kile alt välja jätta sest kui pump ei tööta, võivad need üle kuumeneda ja sellega oma kuju muuta.
Päikesekollektori võimsust ei ole võimalik määrata. Kindel on aga see, et basseinivee temperatuur tõuseb. Kui palju, see oleneb päikesekollektori kaugusest basseinist, paiknemisest ilmakaares suhtes, kaldest, alusest, millele päikesekollektor on paigaldatud, päikesekollektorit läbivast veehulgast ja tuuletugevusest. Soovitav paigaldada tuulevarjulisse kohta.
Päikesesoojendajas soojendatud vett võib kasutada ka muuks otstarbeks.
Makse- ja tarnetingimused
30% ettemaks. Kauba saab kätte Tallinnas Västriku 3 või kaup saadetakse kliendile kullerteenusega ELS.